اخبار روز

دولت زمین رایگان و وام بلاعوض خانه می‌دهد

وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کارگروه تامین مسکن محرومان خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از طرح مسکن ملی که بعد از ثبت‌نام‌ها وزیر راه و شهرسازی اذعان کرد زمین رایگان برای این طرح وجود ندارد و این طرح برای قشر متوسط به پایین جامعه نیست، این بار وی از طرح جدید مسکن برای محرومان خبر داد.

امروز وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کارگروه تامین مسکن محرومان خبر داد و گفت: به دهک‌های یک تا سه زمین رایگان و وام بلاعوض برای خانه‌دار شدن واگذار می‌شود.

آن طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، محمد اسلامی در حاشیه بهره‌برداری از مترو هشتگرد درخصوص جلسه روز گذشته با دستگاه‌های حمایتی اظهار کرد: حرف‌هایی که می‌زنیم وعده نیست و اقدام و عمل است. دیروز برای تامین مسکن سه دهک نیازمند جلسه‌ای با دستگاه‌های حمایتی برگزار شد.

وی ادامه داد: این اولین جلسه بود و تا به حال چنین جلسه‌ای برای تامین مسکن محرومان نداشتیم. بر این اساس تمام دستگاه‌های حمایتی جهت تامین مسکن محرومان اقدام خواهند کرد.

اسلامی درباره خانه‌دار شدن اقشار مستضعف گفت: روز گذشته با نهادهای حمایتی شامل بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سازمان تأمین اجتماعی، جلسه داشتیم و ستاد مربوطه تشکیل شد و همگرایی و همزبانی ایجاد کردیم. قرار است محروم‌ترین اقشار را شناسایی کنیم و به آنها زمین و وام بلاعوض بدهیم. کارگروه نیز نقشه اجرای این پروژه را طراحی می‌کند که شامل دهک‌های ۱، ۲ و ۳ خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: به دنبال این هستیم تا با یک همگرای و تدوین یک نقشه راه محرومان را شناسایی و برای تامین مسکن آنها به صورت یکپارچه تصمیم‌گیری کنیم.

اسلامی گفت: در این برنامه وزارت راه و شهرسازی زمین رایگان می‌دهد و بر اساس قانون نیز به دهک‌های یک تا سه وام‌های بلاعوض تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی با مشخصات طراحی شده از سوی بنیاد مسکن ساخته می‌شود تصریح کرد: برای تامین مسکن محرومان کارگروهی با حضور همه دستگاه‌های حمایتی تشکیل شده که در استان‌ها با محوریت استانداران به صورت قرارگاهی دهک‌های یک، ۲ و ۳ جامعه را خانه‌دار خواهیم کرد.

منبع خبر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

بستن
بستن